Witam Państwa na nowej stronie internetowej Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na stronie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym, które wspiera finansowo działalność Kliniki.

Strony te są przeznaczone tak dla lekarzy jak i dla rodziców naszych pacjentów, a także dla wszystkich ludzi „dobrej woli” chcących nam pomóc.

Znajdą tu Państwo ofertę leczniczą Kliniki, opis niektórych naszych dokonań naukowych i klinicznych, zaproszenie do udziału w organizowanych przez nas spotkaniach naukowych i kursach szkoleniowych, informację o wizytach gości zagranicznych, jak i warsztatach tematycznych.

Znajdą też Państwo opis tematów, którymi zajmujemy się szczególnie i które uważamy za dla nas najważniejsze. Proszę mi wierzyć, dzisiejsza medycyna, choć jest nieustającą szkołą pokory, potrafi też zdziałać cuda. Między innymi dlatego cykl operowych koncertów charytatywnych wspierających działalność Kliniki nazwaliśmy podobnie – „Muzyka czyni cuda”.

Naszych kolegów po fachu zapraszamy do odbywania krótko- i długoterminowych staży w Klinice. Z chęcią podzielimy się ze wszystkimi naszymi doświadczeniami, jak i skorzystamy z dorobku innych.

Pacjenci ich rodzice/opiekunowie znajdą tutaj niektóre informację na temat pobytu w Klinice, jak i najczęściej leczonych przez nas chorób (oficjalną stronę Kliniki znajdą Państwo pod  tym adresem). Zapraszamy do zaznajomienia się z funkcjonowaniem Kliniki, jej wyglądem, jak i namawiamy do poznania personelu, który w niej pracuje.

Pokazujemy też czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym i co do tej pory udało się nam dokonać.

Wszelkie uwagi na temat naszej strony internetowej proszę kierować do dr Stefana Anzelewicza (sanzelewicz@uck.gda.pl), naszego „webmastera”.

Raz jeszcze zapraszam wszystkich Państwa do skorzystania ze wspaniałych możliwości, jakie stwarza dziś Internet.

Do zobaczeia!

Prof. Piotr Czauderna

Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED

Jedno z pierwszych zdjęć wykonanych w nowej KlinicePowrót do poprzedniej strony