Światowej sławy bas – baryton Erwin Schrott zaśpiewa w Gdańsku znane arie operowe i argentyńskie tanga.

Piąta edycja koncertu charytatywnego „Muzyka Czyni Cuda” odbędzie się już 10 grudnia 2018 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku podczas której wystąpi znany na całym świecie bas-baryton - Erwin Schrott.

Erwin Schrott urodził się w 1972 roku w Montevideo w Urugwaju. Swoją karierę operową rozpoczął w wieku 22 lat, debiutem w „Andrea Chénier”.Po zdobyciu nagrody publiczności w 1998 roku w międzynarodowym konkursie dla młodych śpiewaków operowych – Operalia, jego kariera nabrała rozpędu. Zaczął występować w największych teatrach operowych zarówno w Europie jaki i Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Londyn, Mediolan, Wiedeń i wiele innych). Zapisał się w pamięci publiczności swoimi rolami w operach Mozarta, w szczególności Don Giovanniego i Figara. Partnerował najsłynniejszym śpiewaczkom operowym m.in.: Annie Netrebko i Elenie Garanča.

Podczas koncertu w ramach wydarzenia „Muzyka Czyni Cuda” wykona znane arie operowe pochodzące z dzieł Mozarta, Verdiego i Donizettiego oraz popularne argentyńskie tanga. Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą włoskiego dyrygenta Lorenzo Coladonato. W koncercie wystąpi także młoda i utalentowana gdańska sopranistka Magdalena Chmielecka. Bilety od 45 zł, dostępne w kasach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej lub na stronie: www.bilety24.pl.

Piąty już koncert z cyklu "Muzyka czyni cuda" jest inicjatywą gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym, które wspiera swoją działalnością Katedrę i Klinikę Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.Podczas wcześniejszych koncertów wystąpiła Vesselina Kasarowa, Simone Kermes, Vivica Genaux oraz ubiegłoroczna gwiazda Juan Diego Flórez. Podczas przerwy między częścią pierwszą, a drugą koncertu odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych m.in. przez Sponsorów i Patronów koncertu. Licytacja jest stałym elementem wydarzenia "Muzyka Czyni Cuda" już od pierwszej edycji koncertu. Czas trwania licytacji to ok. 30 min.

Dochód z tegorocznego koncertu zostanie przekazany na zakup skanera żył, który umożliwia wizualizację naczyń krwionośnych, co ułatwia wprowadzanie kaniul dożylnych, w szczególności u małych dzieci, a także na zakup zestawu delikatnych mikronarzędzi chirurgicznych, co pozwoli na skomplikowane operacje wad wrodzonych u dzieci.

Sponsor główny koncertu: PKN ORLEN S.A.; Sponsorzy Strategiczni: Energa S.A., Fundacja LOTOS, REMONTOWA HOLDING S.A.; Współorganizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgiczne Chorym; Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, GetResponse, Agencja ASTREET, TuseStudio; Pozostali Sponsorzy koncertu: Fundacja Stefczyka, Hotel Hilton, Fundacja Lotto, Port Gdynia; Partner Biznesowy: Gdański Klub Biznesu.

Motto i nazwa cyklu koncertów: Weźmy się za ręce, bo „Muzyka czyni cuda!” pochodzi od tytułu słynnej arii Mozarta z opery „Don Giovanni” - „La ci darem la mano”.

Weźmy się za ręce i zróbmy razem coś dobrego dla chorych dzieci.
Dzięki Twojej pomocy, możemy pomagać i skutecznie leczyć! Bądź z nami 10 grudnia!

Zapraszamy także na stronę Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym (facebook):

https://pl-pl.facebook.com/StowarzyszeniePomocyDzi...

Do zobaczenia!

Prof. Piotr Czauderna

Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED


Powrót do poprzedniej strony