Juan Diego Florez

Środa, 29. listopad 2017, 19:00

MUZYKA CZYNI CUDA - KONCERT CHARYTATYWNY – RECITAL OPEROWY JUAN DIEGO FLOREZA

Juan Diego Florez - tenor
Vincenzo Scalera - pianista
Program: pieśni i arie G. Rossiniego, W.A. Mozarta, R. Leoncavallo, G. Pucciniego, J. Masseneta i G. Verdiego

Juan Diego Florez - Najsłynniejszy obecnie liryczny tenor operowy świata, pochodzący z Peru. Zasłynął ze swoich mistrzowskich interpretacji oper bel canta, w tym szczególnie Rossiniego, Belliniego i Donizzettiego, choć zaczynał od śpiewania piosenek w stylu pop w barach Limy.
Od swojego debiutu na deskach mediolańskiej La Scali regularnie występuje w najsłynniejszych teatrach operowych świata, m.in. w: Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Wiedniu, Barcelonie czy Berlinie. Jest pierwszym od 70 lat śpiewakiem, który bisował w trakcie przedstawienie operowego w la Scali (2007) wykonując słynną arię „Ah mes ami” z „Córki pułku” Donizzettiego zawierającą 7 następujących po sobie wysokich C! Sukces ten powtórzył w Paryżu i Nowym Jorku.
Jest laureatem wielu nagród i nagrał blisko 40 płyt CD i DVD.
J.D. Florez występował w Polsce tylko jeden raz w trakcie festiwalu Wratislavia Cantans w roku 2003, kiedy był na początku swojej wielkiej międzynarodowej sławy. Już wtedy przewidywano, że w miarę rozkwitu jego kariery niezwykle trudno będzie sprowadzić go ponownie do Polski. W tym roku prezentuje swój recital między innymi w Nowym Jorku, Barcelonie, Madrycie, Paryżu, Londynie i Zurychu.

„TAKI TENOR RODZI SIĘ TYLKO RAZ! NAJWIĘKSZE OPEROWE WYDARZENIE SEZONU W POLSCE!”

Artykuł o koncercie  ("Dziennik Bałtycki" Red. Jolanta Gromadzka-Anzelewicz)


Powrót do poprzedniej strony