Zapraszamy do udziału w niezwykłym koncercie światowej sławy tenora z Peru, Juana Diego Floreza. To mniej więcej tak, jakby do Polski w szczycie swojej sławy przyjechał Luciano Pavarotti! To będzie jedyny tego typu koncert w Polsce.

https://kultura.trojmiasto.pl/Najslynniejszy-tenor...

http://www.filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/icalrep... Bilety już do nabycia!

Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu dzieci będących pod opieką Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku.

Klinika zajmuje się leczeniem dzieci 1 dnia aż do 18 roku życia. Operowane są w niej najtrudniejsze przypadki, których leczenia często nie chcą się podjąć inne, także zagraniczne, ośrodki. Rocznie wykonujemy ok. 3000 operacji, w tym ponad 200 zabiegów u pacjentów z chorobą nowotworową. Staramy się stosować techniki małoinwazyjne, które pozwalają naszym pacjentom szybciej powrócić do zdrowia.

Listopadowy koncert jest czwartym z cyklu "Muzyka czyni cuda". Dotąd zorganizowaliśmy 3 koncerty, w których wystąpiły światowej sławy śpiewaczki operowe z Bułgarii, Niemiec i USA, Vesselina Kasarova (http://www.kasarova.com/), Simone Kermes (http://www.simone-kermes.de/ ) oraz Vivica Genaux (http://www.vivicagenaux.com/).

Gwiazdą zeszłorocznego koncertu była:
Vesselina Kasarova (http://www.kasarova.com/), solistka Opernhaus w Zurichu oraz austriacki dyrygent Ralf Weikert.

Motto i nazwa cyklu koncertów: Weźmy się za ręce, bo „Muzyka czyni cuda!” pochodzi od tytułu słynnej arii Mozarta z opery „Don Giovanni” - „La ci darem la mano”.

Weźmy się za ręce i zróbmy razem coś dobrego dla chorych dzieci.
Dzięki Twojej pomocy, możemy pomagać i skutecznie leczyć! Bądź z nami 10 grudnia!

Zapraszamy także na stronę Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym (facebook):

https://pl-pl.facebook.com/StowarzyszeniePomocyDzi...

ORGANIZATORZY KONCERTU:

 

GŁÓWNYM PARTNEREM KONCERTU JEST GRUPA ENERGA.

POZOSTALI PARTNERZY STRATEGICZNI:

SPONSORZY KONCERTU:

WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA:

PARTNER MEDIALNY:

Wirtualna Polska

Dochód z koncertu zostanie przekazany na zakup przenośnej głowicy do badań USG dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED. Jest to urządzenie, które pozwala na wykonanie badania USG dosłownie wszędzie, przy łóżku chorego, w izbie przyjęć, oddziale ratunkowym czy na bloku operacyjnym, ponieważ można je podłączyć do tableta, a nawet zwykłego telefonu komórkowego typu smartfon. Cechuje się więc ono niewiarygodną mobilnością, co czyni je bardzo użytecznym. Ponadto planujemy kupić generator chirurgiczny do zamykania naczyń firmy JustRight, który pozwala operować nawet najmniejsze dzieci z użyciem najdelikatniejszych narzędzi.

Witam Państwa na nowej stronie internetowej Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na stronie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym, które wspiera finansowo działalność Kliniki..

Strony te są przeznaczone tak dla lekarzy oraz stażystów i studentów, jak i dla rodziców naszych pacjentów, a także dla wszystkich ludzi „dobrej woli” chcących nam pomóc.

Znajdą tu Państwo ofertę leczniczą Kliniki, opis naszych dokonań naukowych i klinicznych, zaproszenie do udziału w organizowanych przez nas spotkaniach naukowych i kursach szkoleniowych, informację o wizytach gości zagranicznych, jak i warsztatach tematycznych.

Znajdą też Państwo opis tematów, którymi zajmujemy się szczególnie i które uważamy za dla nas najważniejsze. Proszę mi wierzyć, dzisiejsza medycyna, choć potrafi zdziałać cuda, jest też nie ustającą szkołą pokory, dlatego między innymi cykl operowych koncertów charytatywnych wspierających działalność Kliniki nazwaliśmy podobnie – „Muzyka czyni cuda”.

Naszych kolegów po fachu zapraszamy do odbywania krótko- i długoterminowych staży w Klinice. Z chęcią podzielimy się ze wszystkimi naszymi doświadczeniami, jak i skorzystamy z dorobku innych.

Pacjenci ich rodzice/opiekunowie znajdą tutaj informację na temat pobytu w Klinice, jak i najczęściej leczonych przez nas chorób. Zapraszamy do zaznajomienia się z funkcjonowaniem Kliniki, jej wyglądem, jak i namawiamy do poznania personelu, który w niej pracuje.

Pokazujemy też czym zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym i co do tej pory udało się nam dokonać.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi na temat naszej strony internetowej, które proszę kierować do dr Stefana Anzelewicza (sanzelewicz@wss.gda.pl), naszego „webmastera”.

Raz jeszcze zapraszam wszystkich Państwa do skorzystania ze wspaniałych możliwości, jakie stwarza dziś Internet.

Do zobaczenia!

Prof. Piotr Czauderna

Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED


Powrót do poprzedniej strony